מתי כדאי למחזר הלוואה?

מחזור הלוואה הינו מושג אשר חוזר רבות בעת לקיחת הלוואה – אבל רבים מן האנשים אינם מודעים כיצד מבצעים מחזור הלוואה, ומתי הכי כדאי או מומלץ לבצע צעד שכזה או בשום פנים ואופן לא לחשוב על ביצוע מחזור הלוואה?

מחזור הלוואה הינו מושג שחשוב מאוד לדעת כאשר מחליטים לקחת הלוואה מסיבה כזאת או אחרת על מנת לכסות הוצאות שונות. ההגדרה הפשוטה אומרת שמחזור הלוואה משמעותו לקיחת הלוואה חדשה על מנת לכסות הלוואה ישנה שנלקחה בעבר. כמובן שכמו לכל דבר גם לאופציה של מחזור הלוואה קיימים אפשרויות וסוגים שונים, אך זוהי ההגדרה הבסיסית והכוללת של המושג הזה.

רבים בטח שואלים את עצמם, מדוע לי לסגור הלוואה ישנה באמצעות פתיחת הלוואה חדשה? הרי באופן שטחי נראה שלא יוצא מהדבר הזה שום דבר מועיל. אחת הסיבות המרכזיות שלשמה לוקחים מחזור הלוואה היא עקב הרצון לשפר את התנאים ולהטיב את הריבית אותה אתם אמורים לשלם על ההלוואה – לעיתים מתרחשים שינויים רבים במצב הריבית במשק, ובנוסף נפתחות מידיי פעם אופציות אחרות המקלות את הריבית, בעת כיסוי ההלוואה עם הריבית הישנה תהיה באפשרותכם לפתוח הלוואה חדשה בעלת תנאים טובים יותר אשר תקל את ההתנהלות היומיומית שלכם ולא תכביד עליכם כמו ההלוואה הקודמת.

בנוסף לעיתים משתנה הסטטוס המשפחתי שלכם או מצב העסק מדרדר או משתפר – אלו הם מצבים בהם הכי כדאי לשקול את האופציה של מחזור הלוואה על מנת להטיב את התנאים של ההלוואה החדשה. במידה והעסק מניב רווחים גבוהים יותר ניתן לבקש את הגדלת התשלום החודשי בהלוואה החדשה ומנגד אם העסק אינו מניב רווחים ניתן לבקש להוריד את התשלום החודשי בהלוואה החדשה וכך הלאה עד לשיפור התנאים על פי הסטטוס בו אתם נמצאים באותו הזמן.


title_480_01

 

title_480_02