למה הלוואות כל כך יקרות?

אחת הבעיות המרכזיות שלנו בעת לקיחת הלוואה זה המחיר והריבית הגבוהה אותו לעיתים עלינו לשלם. למרות שלא כולם מבקשים הלוואות עבור רכישת נדל”ן בארה”ב כולנו משלמים הרבה ריבית. מהי הסיבה המרכזית לכך אשר גורמת לריבית ולסכומי ההלוואה לצמוח כלפי מעלה? והאם יש דרך שבה ניתן להוריד את סכום הריבית או לצמצם אותה עד כמה שניתן?

הלוואה הינה הפתרון האידיאלי והטוב ביותר כיום למצב בו הנכם זקוקים לתזרים מזומנים גדול באופן מיידי. ישנם המון סיבות שבגללן עלינו לקחת הלוואה באופן דחוף מקרים כמו רכישת דירה או רכב – אלה הם המקרים הנפוצים ביותר שלשמם אנשים היום מבקשים הלוואה מהבנק שלהם.

הסיבה העיקרית אשר משפיעה על גובה הריבית היא לאיזה מדד היא מוצמדת, המדד שאליו מצמידים את הריבית יקבע את האחוז של ההלוואה אותו עליכם לשלם כריבית – ולכן על מנת לחסוך בגובה הריבית, מומלץ לבדוק טרם החתימה על ההסכם לאיזה מדד היא מוצמדת והאם ניתן להצמיד אותה למדד נוח יותר אשר בסופו של דבר יהיה נמוך מהמדד הנוכחי. רוב הריביות כיום מוצמדות למדד של ריבית פריים אשר עומדת על 1.5% מההלוואה עצמה.

את ההלוואה בשורה התחתונה יכולים לספק לכם מגוון רחב של חברות או אנשים ולכן כדאי מאוד למצות את כל האופציות ולברר איזה מהם אפשרי על מנת להיות בטוחים שכל האופציות מוצו והאופציה שהגעתם אליה היא הטובה ביותר עבורכם. בין האופציות הקיימות יש את מקום העבודה שלכם, קרן הפנסיה שלכם, חברת האשראי או בני המשפחה שלכם אשר מסוגלים לסייע לכם ולתת לכם סכום ראשוני בתור הלוואה. הבנק הינה האופציה הפשוטה והבטוחה ביותר אך לעיתים היא תתברר גם כאופציה בעלת הריבית הגבוהה ביותר – לכן עליכם לבחור האם אתם מסוגלים לעמוד בהתחייבות לבנק אודות ההלוואה אותה לקחתם.


title_480_01

 

 • התלבטויות בדרך למשכנתא התלבטויות בדרך למשכנתא

  משכנתא היא הדרך המקובלת להגשמת חלום רכישת הדירה. רוב הרוכשים דירה ראשונה לא יכולים לעשות זאת מבלי לקחת ...

 • פרץ פיננסים – גיוס אשראי לעסקים פרץ פיננסים - גיוס אשראי לעסקים

  משרדינו “פרץ פיננסים” מלווה עסקים וחברות המעוניינים לגייס אשראי דרך קרנות מדינה וקרנות פילנטרופיות.
  הייחודיות שלנו היא להבין ...

 • מה עושים במקרים של הוצאה לפועל? מה עושים במקרים של הוצאה לפועל?

  שימוש בעורכי דין המתמודדים עם מקרי הוצאה לפועל, רלוונטי לצדדים החייבים בתשלום אך גם לאלו הדורשים לקבל את כספם בחזרה ...

title_480_02