מה כדאי לדעת על הלוואות לעסקים

יכול להיות שהחלטתם להקים עסק ואחרי זמן מה גיליתם שזה משימה לא פשוטה כלל. מימון הוצאות העסק, רכישת ציוד לצמיחת העסק, העסקת עובדים וחלוקת משכורות, תשלומים קבועים של העסק, שכירות ועוד… הינם רק חלק מההוצאות ומעלות האחזקה של עסק במדינת ישראל. לרוב אם עסקיכם יראה ירידה בהכנסות, ייתכן ותזדקקו לקבלת הלוואה. הלוואה זו נקראת הלוואה לעסקים. תנאי ההלוואות לעסקים משתנות מבקשה לבקשה בהתאם למהות וסוג העסק,

מחזור ההכנסות וההוצאות שלו, סכום בקשת ההלוואה ועוד… את ההלוואה ניתן לקבל ממספר גופים ודרכים ותנאי הקבלה של הלוואה מסוג זה שונה מסוגי הלוואות אחרים. את ההלוואה ניתן לקבל על ידי סבסוד ממשלתי או קרנות ממשלתיות המאפשרות הלוואה בהתאם לסוג העסק, מחזור ההכנסות וההוצאות שלו וסכום ההלוואה. לא קל לקבל הלוואה דרך הממשלה וזה כרוך בבירוקרטיה ארוכה וקשה. לרוב ההלוואות הניתנות על ידי הממשלה הן לעד חצי מיליון שקלים ולתקופה של בערך 4.5-5 שנים.

 כמו כן, קיימות קרנות מימון פרטיות כגון קרן אור וקרן שמש ועוד.. המאפשרות קבלת הלוואות לעסקים על פי הרוח ההתנדבותית והנדיבה. כמובן שלא כל עסק מקבל הלוואה וגם בדרך זו קבלת ההלוואה מותנית בהליך בירוקראטי קשה וארוך.

גם הבנק מצטרף לגן המשחקים ומאפשר קבלת הלוואה לעסקים. לבנק חוקים ותנאים משלו והוא לרוב מבקש תוכנית עסקית מפורטת של העסק ולצורך מה כסף ההלוואה משמש בתוך העסק. ככל שהעסק נראה רווחי ומצליח יותר לעיני הבנק כך תנאי ההלוואה נוחים ופשוטים יותר. בנוסף לא כל עסק יקבל את הגיבוי הכלכלי מהבנק וזה תלוי בעוד פרמטרים של הבנק.

תמיד אפשר לפנות לגופים פיננסיים נוספים לקבלת עזרה והלוואה לצורכי העסק, לכל גוף תנאים וחוקים משלו וסכומי הלוואה שונים אותם הוא מוכן לספק.


title_480_01

 

title_480_02