משכנתא

משכנתא היא סוג של הלוואה הניתנת בדרך כלל לרכישת דירה או למטרות אחרות, שונות מהמטרות של ההלוואות. המשכנתא היא הלוואה ארוכת טווח שיכולה להגיע לעשרות שנים וסכום ההלוואה הינו גבוה במיוחד. הלוואה מסוג זה היא הלוואה לרכישת דיור המכסה 40%-90% משווי הנכס ומאפשרת לצד הלווה לקנות דירה במיידית בעזרת ההלוואה ולהיכנס אליה עם רכישתה מבלי לחכות 20-30 שנה לתשלום המשכנתא במלואה.

הריבית וההצמדה המצטברת לאורך השנים לסכום ההלוואה המקורית מגיע לסכומי כסף גבוהים וזאת בעיקר בשל העובדה שהמשכנתא היא הלוואה לטווח של שנים ובכל שנה הריבית המצטברת נוספת לסכום ההלוואה וזאת בכדי לשמור על ערך הכסף של הקרן המלווה.

מי צריך משכנתא

המשכנתא מאפשרת לאנשים לרכוש בית במיידית ולרוב אנשים מבקשים את הלוואה זו לצורך רכישת דירה כיוון שאין בידם הכסף הדרוש לרכישת הדירה בעצמם. עם זאת ועד לתשלום סכום ההלוואה במלואה, הנכס משועבד באופן מובן וברור לצד המלווה שבמידה ויש בעיה עם החזרי המשכנתא החודשיים הוא יכול להחליט למכור את הנכס ולשלם בעזרתו את ההלוואה.

ספקי המשכנתא העיקריים הם כמובן הבנקים. אשר מספקים משכנתאות ללקוחותיהם על בסיס תנאים וסכומים שונים לפי בקשת הלווה ומחזור ההכנסות שלו. קיימים גם גופים חיצוניים המאפשרים משכנתאות כמו חברות ביטוח וחברות אשראי אך הם לא פעילים כל כך בענף זה כיוון שהם מעדיפים לתת סכומי הלוואה קטנים יותר.
מומלץ לערוך סקר שוק ולבדוק באיזה מקום אפשר לקבל את המשכנתא הטובה והמשתלמת ביותר עבורכם.

סוגי משכנתאות

במידה ואתם צריכים לעבור דירה ולרכוש אחת חדשה, או שגרתם בשכירות והחלטתם שזה הזמן לעבור לדירה משלכם, הפיתרון המומלץ ביותר עבורכם במידה ואין ברשותכם את מלוא הכסף לקניית הדירה – היא המשכנתא.
המשכנתא היא הלוואה לטווח ארוך (מגיע גם לעשרות שנים) בסכום גבוה, כאשר הנכס שלשמו נלקחה המשכנתא משועבד לצד המלווה ובמידה של בעיות בתשלומי המשכנתא החודשיים, הצד המלווה מקבל לידיו את הנכס ויכול למכור אותו לצורך תשלום ההלוואה במלואה.
מרכיבי המשכנתא בעיקרם הם סכום ההלוואה, הריבית, המדד הצמוד להלוואה, זמן המשכנתא וסכום הפירעון החודשי מההלוואה. ישנם מספר סוגים שונים של משכנתא שכאמור לכל סוג יתרונות וחסרונות משלו ולכן מומלץ לערוך סקר שוק מקדים לפני לקיחת משכנתא בגוף כזה או אחר.

סוגי המשכנתאות: משכנתא צמודה למדד בריבית משתנה, משכנתא צמודה למדד בריבית קבועה, משכנתא בריבית פריים ללא הצמדה ומשכנתא בריבית קבועה.
משכנתא צמודה למדד בריבית משתנה
: סכום ההלוואה הינו צמוד למדד ומשתנה מדי חודש ושנה בהתאם לעוגן ריבית שנקבע מראש.
משכנתא צמודה למדד בריבית קבועה: המשכנתא צמודה למדד לכל אורך הדרך אך הריבית נשארת קבועה.
משכנתא בריבית פריים: משכנתא שהריבית המוצמדת אליה היא ריבית פריים (בנק ישראל + 1.5%) ואין לה הצמדה למדד מסוים.
משכנתא בריבית קבועה: משכנתא לא נפוצה בעלת ריבית קבועה, לרוב גבוהה יחסית אך ללא שינויים קיצוניים לאורך הדרך.
זה תמיד טוב וחשוב להתייעץ עם מומחים למשכנתאות לפני שלוקחים הלוואה מסוג זה.

מצאת טעות? רוצה לעדכן את פרטי העסק שלך? לחץ כאן!


מספר צפיות בעמוד זה: 10,939

 


מידע נוסף על משכנתאות שיכול לעניין אותך

הוספת תגובה

תפריט נגישות